NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Kosmiczne zachwyty Neila deGrasse'a Tysona - Recenzja

Neil deGrasse Tyson wraca w świetnym stylu! Po bardzo udanej książce „Astrofizyka dla zabieganych”, którą przyszło nam recenzować rok temu, dziś sprawdzimy potencjał drzemiący w premierowym egzemplarzu pt. „Kosmiczne zachwyty”. Usiądźcie więc wygodnie, bo właśnie zaczynamy kolejną intrygującą podróż.

 astronomia24
Autora charakteryzuje bardzo lekkie pióro, wyjątkowe poczucie humoru i hobbystyczne podejście do poruszanych zagadnień

Bardzo cieszy nas, że książka utrzymana jest w bliźniaczo podobnym stylu do tego znanego nam z „Astrofizyki dla zabieganych”. Mamy tu na myśli zarówno oprawę graficzną twardej okładki, zgrabny format egzemplarza, ale też zawartość o niezwykle wysokim poziomie czytelności. Ten ostatni element otrzymujemy rzecz jasna za sprawą umiejętności autora, którego charakteryzuje bardzo lekkie pióro, wyjątkowe poczucie humoru i hobbystyczne podejście do poruszanych zagadnień. Po lekturze „Kosmicznych zachwytów”, a wcześniej „Astrofizyki dla zabieganych” możemy więc z czystym sumieniem stwierdzić, że Neil deGrasse Tyson to autor, którego da się polubić, a jego treści zapadają w pamięć i zachęcają do sięgania po jego kolejne projekty. Trudno też nie odnieść wrażenia, że premierowa książka jest kontynuacją wyżej wspomnianej „Astrofizyki dla zabieganych” i mamy cichą nadzieję, że to nie koniec budowania tej „serii”.

 astronomia24
Bardzo cieszy nas, że książka utrzymana jest w bliźniaczo podobnym stylu do tego znanego nam z „Astrofizyki dla zabieganych”

Tym razem autor zabiera nas w podróż, podczas której przemierzamy bliższe i dalsze obszary Wszechświata. W ramach 18 rozdziałów poznajemy szereg zagadnień, niezliczoną ilość ciekawostek i faktów ściśle związanych z naszym Układem Słonecznym, Drogą Mleczną, Ziemią, czy odległymi galaktykami i tajemniczymi czarnymi dziurami. W tym miejscu podkreślić wypada raz jeszcze, że całość zaprezentowana jest w niezwykle czytelny dla odbiorców sposób.

„Nauka to przygoda, w której człowiek wyposażony w pięć zmysłów odkrywa otaczający go Wszechświat” – Edwin P. Hubble (1889 – 1953), The Nature of Science

Jakie są konsekwencje nieprzekraczalności i stałości prędkości światła? Czy nasz Układ Słoneczny jest stabilny, czy być może kiedyś dojdzie do ucieczki planet? Jak bardzo niebezpiecznie jest w pasie asteroid? Jaki kolor ma Wszechświat? – przedmiotowe pytania kosmicznie intrygują, z kolei odpowiedzi na nie kosmicznie zachwycają. Tak krótko można naszym zdaniem podsumować to z czym mamy do czynienia podczas obcowania z recenzowaną książką. Jesteście z nami od lat, dlatego jesteśmy przekonani, że „Kosmiczne zachwyty” zachwycą również większość z Was. Skąd to przekonanie? Po pierwsze – łączy nas wspólna pasja, po drugie – Neil deGrasse Tyson to hobbysta i czuć to na każdej kartce papieru, po trzecie – czytelność książki oraz jej fascynująca treść sprawiły nam naprawdę sporo frajdy. Czego chcieć więcej? Gwarancji, że już wkrótce wydawnictwo Insignis zapowie kolejną książkę Tysona. Czekamy!

 astronomia24
Jakie są konsekwencje nieprzekraczalności i stałości prędkości światła? Czy nasz Układ Słoneczny jest stabilny, czy być może kiedyś dojdzie do ucieczki planet? Jak bardzo niebezpiecznie jest w pasie asteroid? Jaki kolor ma Wszechświat? Odpowiedzi znajdziecie w kolejnej świetnej książce Neila deGrasse'a Tysona!

Gatunek: Popularnonaukowe
Tłumaczenie: Dominika Braithwaite
Oprawa: twarda
Wymiary: 117x189 mm
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-66071-43-8
978-83-66071-55-1
Data wydania: 14/11/2018Cena katalogowa34,99 zł
Gdzie kupić? insignis.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]