NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Latający cyrk fizyki - recenzja potężnego zbioru niezwykłych ciekawostek!

Latający cyrk fizyki to zbiór kilkuset historii z życia wziętych, potwierdzających fakt, że fizyka towarzyszy nam praktycznie wszędzie. Przyznać musimy, że podczas czytania bawiliśmy się świetnie, a wędrówkę przez siedem obszernych rozdziałów świadomie dawkowaliśmy sobie po kawałeczku, by frajda z obcowania z książką trwała jak najdłużej.

W ramach Latającego cyrku fizyki otrzymujemy ogromną ilość przykładów zgromadzonych przez autora, który nie ukrywajmy – zaimponował nam podejściem do fizyki. Jeśli nie obawiacie się, że dziedzinę tę będziecie dostrzegać wszędzie (nawet po otwarciu lodówki), to książkę tę możecie czytać bez obaw. W ramach każdej historii poznacie szereg faktów, ciekawostek i pojęć, które spowodują, że do fizyki podejdziecie zupełnie inaczej niż dotychczas.

 astronomia24
Poznaj odpowiedzi na setki pytań: w jaki sposób kot mruczy, a lew ryczy? Co jest przyczyną tworzenia się kropel na liściach lotosu? Skąd mrówka zna drogę (powrotną) skoro nie dysponuje żadnymi wskazówkami na pustynnej równinie?


Powyższe sugerować może tylko jedno – Latający cyrk fizyki skierowany jest nie tylko do hobbystów, ale też do totalnych laików, którzy fizykę znają głównie ze szkoły i niekoniecznie łączą ich z tą dziedziną nauki miłe wspomnienia. Ta książka ma udowodnić, że fizykę można poznać poprzez dobrą zabawę, a ta naprawdę jest przednia.

Warto w tym miejscu posłużyć się przykładami pytań, jakie pojawiają się w książce.

 astronomia24
Latający cyrk fizyki to zbiór kilkuset historii z życia wziętych, potwierdzających fakt, że fizyka towarzyszy nam praktycznie wszędzie.


W jaki sposób kot mruczy, a lew ryczy? Co jest przyczyną tworzenia się kropel na liściach lotosu? Skąd mrówka zna drogę (powrotną) skoro nie dysponuje żadnymi wskazówkami na pustynnej równinie? Co powoduje powstanie dźwięku w trakcie kasłania lub kichania i dlaczego kaszel i kichanie niektórych osób są tak głośne? Jak widzicie pytania są bardzo zróżnicowane, intrygujące, pobudzające wyobraźnię i wciągające w tę książkę niczym trąba powietrzna. A skoro już jesteśmy przy trąbie powietrznej, czy nie zastanawialiście się dlaczego przed jej nadejściem niebo staje się zielone? Te i kilkaset innych przykładów czeka na Was na aż 474 stronach Latającego cyrku. Obiecujemy jednak, że mimo grubości książki bez problemu dotrzecie do jej końca, a szereg zapamiętanych ciekawostek będziecie opowiadać znajomym z pracy, czy szkoły.

 astronomia24
474 strony nabite porcją wiedzy serwowaną w przystępnej formie. Czego chcieć więcej?


Wydanie: 1, 2018
Autor: Jearl Walker
Tłumacz: Małgorzata Dąbkowska-Kowalik, Wojciech Fenrich, Katarzyna Zamłyńska
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 25.06.2018
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl


Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]