NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Fizyka w rysunkach - recenzja kolejnej perełki od Wydawnictwa PWN

PWN wykonuje kawał dobrej pracy, by każda z dziedzin nauki stawała się nam bliższa. To, co wyróżnia egzemplarze wypuszczane na rynek przez wydawnictwo, to fakt, że treść jaką prezentuje się odbiorcy jest często czytelna, łatwa w odbiorze i po prostu – atrakcyjna. Oczywiście nie brakuje też pozycji dla silnie wtajemniczonych odbiorców, ale też młodzieży lubującej się w komiksach. Jednym zdaniem – każdy znajdzie w zbiorach książkę odpowiadającą jego oczekiwaniom. Tym razem wydawnictwo uznało, iż polskim odbiorcom warto pokazać sposób w jaki amerykański autor - Don. S. Lemons ułożył odkrycia z zakresu fizyki zgromadzone przez ludzkość na przełomie 2600 lat… zaczynając od Talesa, docierając aż do teorii świetnego brytyjskiego fizyka Higgsa.

Jak zdołaliście już zapewne zauważyć, a o czym opowiemy Wam nieco szerzej za chwilę, książka kładzie nacisk na rysunki. To właśnie one, o czym sugerujemy już w rekomendacji nadrukowanej na tylnej okładce odgrywają w niej główną rolę. Zresztą przeczytajcie sami:

 astronomia24
Wartościowość Fizyki w rysunkach nie ulega wątpliwości. Nie podlega również dyskusji stwierdzenie, iż autor postawił na język prosty dla odbiorcy. Idealny dla początkujących, ale i zakochanych w fizyce(...)


Wydanie w Polsce Fizyki w rysunkach to świetny pomysł i już teraz popieramy go w 100%. Autor zastosował w książce oryginalną i jednocześnie bardzo jasną dla odbiorcy metodę, a więc rysunki, które nie są uzupełnieniem treści, a przeciwnie odgrywają w tym przypadku główną rolę. Autor w prosty sposób omawia każdy z rysunków, co w efekcie daje nam czytelne (element niezwykle ważny a nie zawsze spotykany) wyjaśnienie 51 istotnych zagadnień ze świata fizyki. W pełni usatysfakcjonowani będą też nauczyciele, którzy przy pomocy tej książki trafią w umysły uczniów zdecydowanie łatwiej niż za pomocą podręcznikowych definicji. Nie ulega wątpliwości, że Fizyka w rysunkach. 2600 lat odkryć od Talesa do Higgsa idealnie komponuje się z innymi wartościowymi pozycjami wydanymi przez PWN – Piotr Petryla, portal astronomia24.com

Wartościowość Fizyki w rysunkach nie ulega wątpliwości. Nie podlega również dyskusji stwierdzenie, iż autor postawił na język prosty dla odbiorcy. Idealny dla początkujących, ale i zakochanych w fizyce, chcących ułożyć sobie w głowie wszystkie najistotniejsze zagadnienia ze świata fizyki. Takie narzędzie w rękach nauczyciela jest w stanie zdecydowanie ułatwić mu pracę z humanistyczną częścią uczniów i osobiście pozostaje nam żałować, że z tak bardzo innym podręcznikiem do tego przedmiotu mieliśmy do czynienia w szkole…

 astronomia24
Autor w prosty sposób omawia każdy z rysunków, co w efekcie daje nam czytelne (element niezwykle ważny a nie zawsze spotykany) wyjaśnienie 51 istotnych zagadnień ze świata fizyki.


Dodatkowym, ale i niezbędnym naszym zdaniem ułatwieniem jest chronologiczne zestawienie wszystkich zaprezentowanych kluczowych momentów w historii fizyki. Poczynając od odkrycia triangulacji przez Thalesa, wędrując przez chociażby prawa ruchu planetarnego Keplera, czy kołyskę Newtona, aż po konflikt Galileusza z kościołem o model heliocentryczny i wreszcie docierając do dzisiejszych założeń 89-letniego już noblisty Higgsa.

Wszystko to podkreślmy raz jeszcze ukazane na prostych, precyzyjnych rysunkach wraz z przejrzystym, skutecznym wyjaśnieniem gwarantującym, że nasz umysł przyswoi je bez żadnych kłopotów. Taka właśnie jest Fizyka w rysunkach. 2600 lat od odkryć od Talesa do Higgsa. Taka czyli? Odpowiednia – jeśli rzecz jasna choć odrobinę ciekawi Was podejmowany przez autora zakres zagadnień.

 astronomia24
Rekomendacja naszego portalu astronomia24.com znalazła się na okładce książki


Używając w tej recenzji pewnych określeń wielokrotnie, ale z przekonaniem, że postawiliśmy na te właściwe, staraliśmy się jak najdokładniej przybliżyć Wam najważniejsze cechy tej książki. Dlaczego? Bo po prostu na to zasługuje. Jeśli fizyka jest Wam bliska, bądź tak jak my – jesteście ciekawi świata i wszechświata (a jeśli odwiedzacie nasz portal jest to bardziej niż pewne) sięgnijcie po tę pozycję - będziecie bogatsi o nową wiedzę, która ma to do siebie, że szybko nie wyparuje. W tym miejscu ukłony w stronę autora, który postawił na łatwość w odbiorze 324 zapisanych przez niego stron.

Patronat medialny nad książką objął portal Astronomia24.com

Tytuł: Fizyka w rysunkach
Podtytuł: 2600 lat odkryć od Talesa do Higgsa
Wydanie: 1
Tytuł oryginału: Drawing Physics: 2600 Years of Discovery From Thales to Higgs
Autor/ Redaktor: Don. S. Lemons
Tłumacz: Michał Tarnowski
Format: A5
Objętość: ok. 300 stron
ISBN: 978-83-01-20072-5
Cena: 59,00 zł
Termin wydania: 31.08.2018
Rodzaj oprawy: Miękka
Kategoria i podkategoria: Publikacje akademickie / Nauki ścisłe / Fizyka, Astronomia / Fizyka ogólna
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl

Astronomia24
Okładka książki "Fizyka w rysunkach"Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]