NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2022

Astronomia24


Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Od pyłu do życia - recenzja pozycji obowiązkowej na Waszych półkach!

Od pyłu do życia autorstwa Johna Chambers i Jacqueline Milton to tytuł, który bez większego trudu możemy rozszyfrować. Zawartość książki pozwala nam z kolei rozszyfrować mnóstwo zagadek związanych z budową Układu Słonecznego. Z całym przekonaniem twierdzimy, że w książce tej znajdziecie mnóstwo do dziś intrygujących Was zagadnień. Spróbujecie poznać i zrozumieć historię naszego Układu Słonecznego. Zaznajomicie się z tym, jak powstał, ewoluował i jaka czego go przyszłość. To rzecz jasna tylko ziarenko piasku atrakcji jakie przygotowali dla Was autorzy.

Lubimy książki, które są spójne, potrafią zachować czytelność i chronologicznie udostępniać nam coraz to większe porcje wiedzy. Od pyłu do życia doskonale wpisuje się w naszą wyżej omówioną wizję książki atrakcyjnej i wartościowej. Nie dziwi nas także fakt, że Od pyłu do życia trafia na polski rynek za sprawą Wydawnictwa PWN. O tym jednak, że zespół ten potrafi wyłowić perełki i udostępnić je polskim miłośnikom wszelkich dziedzin nauk pisaliśmy już wielokrotnie w kilku poprzednich recenzjach.

 astronomia24
Od pyłu do życia doskonale wpisuje się w naszą wizję książki atrakcyjnej i wartościowej


Warto podkreślić, że autorzy Od pyłu do życia stawiają na jasny przekaz, z którego odbiorem poradzi sobie przeciętny mieszkaniec naszej planety. Nie ma tu bowiem skomplikowanych schematów, które tak właściwie nie byłyby w stanie rozjaśnić nam szeregu zmian jakie zaszły na przełomie miliardów lat. Na szczęście problem treści niezrozumiałej dla mniej wtajemniczonego odbiorcy nie dotyczy omawianej książki.

Autorzy zaczynają od tytułowego pyłu, kończąc na naszej Ziemi dającej ludzkości świetne warunki do życia. Dlaczego właściwe ona, dlaczego nie umożliwiają tego setki odkrytych już przez nas planet? Te dwa pytania powodują, iż w głowie pojawiają się dziesiątki kolejnych. Jak powstały planety, Słońce, asteroidy? Jakie zmiany, o których nie mieliśmy pojęcia zachodziły przez miliardy lat? Skąd komety, księżyce? Dlaczego wiele z planet ma zupełnie inne cechy?

 astronomia24
Książka chronologicznie prowadzi nas przez zmiany jakie zachodziły przez miliardy lat


Na pytania te autorzy starają odpowiedzieć się dokładnie i co ważne po kolei. Prosimy Was więc podczas lektury o zachowanie cierpliwości i wędrówkę od kartki pierwszej do ostatniej. Tylko wtedy ma to wszystko sens i pięknie układa się w naszej głowie.

Co istotne, książka nie pomija kontrowersyjnych różniących się od siebie teorii. Umożliwia odbiorcy wyciągnięcie własnych wniosków, przywołując teorie pojawiające się za sprawą szeregu naukowców i filozofów żyjących w tym wieku, ale i tych, którzy żyli „kilka” wieków wcześniej. Czy w przeszłości mieli racje i czy mamy rację dziś? To już pytanie o aromacie filozoficznym, na które nikt nie odpowie nam z gwarancją dożywotnią. Pojawianie się tych pytań po zapoznaniu się z treścią książki jest jednak naszym zdaniem pozytywnym skutkiem ubocznym, potwierdzającym, że nie sposób pozostać obojętnym już po jej zamknięciu.

 astronomia24
Lubimy książki, które są spójne, potrafią zachować czytelność i chronologicznie udostępniać nam coraz to większe porcje wiedzy


Z jednej strony otrzymujemy więc materiał do analizy, dążenia do pozyskania odpowiedzi ostatecznej, z drugiej z kolei mamy do czynienia ze świetnie zaprezentowanym chronologicznie obrazem tego, jak wiele (być może niewiele?) wiemy o tym, co miało miejsce na przełomie miliardów lat. Resztę odkryjcie sami. Pozycja obowiązkowa na półce ciekawych świata i Wszechświata.

Patronat medialny nad książką objął portal Astronomia24.com

Wydanie: 1, 2018
Autor: John Chambers, Jacqueline Mitton
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 10.10.2018
Gdzie kupić? ksiegarnia.pwn.pl

Astronomia24
Okładka książki Od pyłu do życia.Autor: Piotr Petryla, astronomia24.com
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]