NAJCIEKAWSZE NEWSY

Astrofotografie Użytkowników

Dołącz do nas na Facebooku

Patronat medialny 2023/2024

Astronomia24
Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Astronomia24

Reklama

Najpiękniejsze zdjęcie Ziemi z kosmosu z platformy CREODIAS

Satelity i Sondy KosmiczneCloudFerro, dostawca innowacyjnych usług przetwarzania w chmurze, ogłasza wyniki konkursu „Seize the beauty of our planet” na najpiękniejsze zobrazowania Ziemi z platformy CREODIAS. Decyzją internautów najpiękniejszym zdjęciem Ziemi pozyskanym na platformie CREODIAS został obraz autorstwa Adama Wasilewskiego „Once upon a time on Ice Floe”. Zdjęcie przedstawia obszar na granicy Kanady z Grenlandią i pochodzi z satelity Sentinel-2 programu Copernicus, który wykonał je w lipcu 2020 roku.

Image  by Astronomia24
Najpiękniejsze zdjęcie Ziemi z kosmosu z platformy CREODIAS


W ogłoszonym przez CloudFerro we wrześniu konkursie „Seize the beauty of our planet”, wyłoniono 13 najpiękniejszych zdjęć. Siedem pierwszych miejsc przyznali internauci w drodze otwartego głosowania online, kolejnych sześciu zwycięzców wybrało jury złożone z przedstawicieli Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz firmy CloudFerro.

Wszystkie zwycięskie zdjęcia zostaną zamieszczone przez organizatora konkursu na kartach kalendarza na rok 2021, który trafi m.in. do najważniejszych organizacji i instytucji związanych z obserwacją satelitarną Ziemi. Autorzy tych zdjęć zostaną nagrodzeni voucherami na korzystanie z zasobów chmury obliczeniowej platformy CREODIAS, a laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają także nagrody rzeczowe.

Zdjęcia biorące udział w konkursie pochodzą z platformy CREODIAS, jednego z tzw. DIAS (Data and Information Access Services) obsługiwanego przez firmę CloudFerro w ramach europejskiego programu obserwacji Ziemi Copernicus. Platforma CREODIAS umożliwia nie tylko otwarty i bezpłatny dostęp do zdjęć satelitarnych, ale także narzędzia i zasoby chmury obliczeniowej do ich przetwarzania. Dzięki temu użytkownicy nie muszą ściągać zobrazowań satelitarnych na swój komputer, co wcześniej było operacją bardzo czasochłonną, nie muszą także posiadać własnej infrastruktury IT, niezbędnej do prowadzenia tego typu projektów – przetwarzanie danych mogą wykonać bezpośrednio na platformie CREODIAS.

Adam Wasilewski, autor zwycięskiego zdjęcia, na co dzień zajmujący się przetwarzaniem i analizą danych przestrzennych, komentuje: - Dzięki dostępowi do danych Copernicus, zarówno firmy jak i instytucje otrzymują dostęp do nowych możliwości tworzenia innowacyjnych rozwiązań z wykorzystaniem zobrazowań satelitarnych w najróżniejszych aplikacjach. Otwiera to nowe horyzonty do zastosowania owych danych między innymi w rolnictwie, monitoringu wód, lasów, zanieczyszczeń powietrza, czy zmian jakie zachodzą w przestrzeni. Największą zaletą jest prosty i szybki dostęp. Obniża to zdecydowanie próg wejścia dla osób początkujących, na przykład studentów, którzy dzięki takim przedsięwzięciom jak platforma CREODIAS, dostają nieograniczone możliwości rozwoju w zakresie przetwarzania i analiz zobrazowań satelitarnych.

 astronomia24
Once Upon a Time on Ice Floe by Adam Wasilewski - 1 miejsce:


 astronomia24
Aubari, Libia by Magdalena Świerczek-Gryboś -2 miejsce:


 astronomia24
Triest, Italy by Adriana Marcinkowska-Ochtyra - 3 miejsce:


Pozostałe zdjęcia:

 astronomia24


 astronomia24


 astronomia24


 astronomia24


 astronomia24



Zobacz więcej:

- "Seize the beauty of our planet" CloudFerro ogłasza konkurs na najpiękniejsze zdjęcia satelitarne z platformy CREODIAS - wrzesień 24 2020



Źródło: inplusmedia.pl, cloudferro.com fot. Platforma CREODIAS
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Ostatnio poruszane tematy

  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Na sprzedaż luneta
BAZAR
3558 2 Kundzia
25-03-2024 11:39
Najpiękniejsze zegary sło...
ASTRONOMIA OGÓLNA
812 1 Kundzia
13-03-2024 08:27
O życiu pozaziemskim...
WSZECHŚWIAT
3811 2 Mazeurus
23-01-2024 16:54
Coś?
IDENTYFIKACJA OBIEKTÓW
1115 2 kkazek12
21-09-2023 09:52
Planetaria w Polsce
ASTRONOMIA OGÓLNA
608 0 sternvega
22-04-2023 03:44